Stepowanie w Hali Stulecia! Wielkie widowisko!

utworzone przez | paź 11, 2020 | INFORMACJE, STEPOWANIE, TAP-DANCE, WROCŁAWSKA STEPOWNIA, WYDARZENIA STEPOWANE

Stepowanie staje się coraz bardziej popularne.

Stepowanie jest coraz bardziej doceniane nie tylko przez amatorów ruchu, muzyki i dobrej zabawy, ale także reżyserów poszukujących ciekawej formy wyrazu, która uatrakcyjni ich dzieło. Tak było i w przypadku 75, czyli powojenna historia Wrocławia. Reżyser spektaklu – Kamil Przyboś w swojej wizji artystycznej odnalazł miejsca dla naszej ulubionej formy artystycznej jaką jest stepowanie. W dodatku zaprosił do współpracy nikogo innej jak steperów z Wrocławskiej Stepowni! 

Efektem tego było kilka miesięcy intensywnej pracy, ale efekt przerósł wszelkie oczekiwania. Stepowanie pojawiające się w dwóch numerach stanowiło perfekcyjne dopełnienie robiącej fenomenalne wrażenie mozaiki aktorów, tancerzy i akrobatów. Pierwszym z numerów była wariacja na temat utworu Sing, sing, singjako artystyczne połączenie dwóch festiwali: Jazzu nad Odrą i Wratislavia Cantans. Na scenie wystąpili wszyscy artyści razem tworząc obraz tak bogaty, że aby dostrzec każdy plan trzeba zobaczyć spektakl co najmniej dwa razy. W drugim stepowanym numerze będącym inscenizacją działań Pomarańczowej Alternatywy, Stepownia zawładnęła sceną już całkowicie opowiadając rewolucyjną historię dźwiękiem i ruchem tylko do wtóru perkusji.

źródło zdjęć: wroclaw.pl, https://www.wroclaw.pl/portal/widowisko-75-czyli-powojenna-historia-wroclawia

Choć obostrzenia santitarne ograniczyły ilość widzów, którzy mogli zobaczyć spektakl na żywo, były tego także dobre strony. Otóż jeśli przegapiliście spektakl możecie go zobaczyć nawet teraz dzięki transmisji online na żywo i archiwizacji materiału! Zobaczcie już dziś muzyczno-taneczno-akrobatyczną historię Wrocławia. Niezwykły spektakl, którego częścią zostali stepujący tancerze ze Stepowni. Poniżej znajdziecie link do materiału na serwisie youtube, a jeżeli chcecie spróbować swoich sił w stepowaniu zapraszamy do Wrocławskiej Stepowni na kursy stepowania dla każdego niezależnie od wieku i doświadczenia. Jeszcze do nie dawna we Wrocławiu nie było ani jednej szkoły stepowania – dziś jesteśmy pierwszą. Dołącz do nas i pisz wrocławską historię stepowania razem z nami!

Kurs stepowania – zobacz więcej…