WROCŁAWSKA STEPOWNIA

Pierwsza we Wrocławiu szkoła amerykańskiego stepowania
Zobacz aktualne kursyZapisz się

CZYM JEST WROCŁAWSKA STEPOWNIA?

O STEPOWNI…

WROCŁAWSKA STEPOWNIA to pierwsza we Wrocławiu Szkoła tap-dance, amerykańskiego stepowania zwanego także wystukiwanym tańcem. Założona z pasji i miłości w 2017 r. przez Dariusza Dudzika. Choć jak sam założyciel przyznaje nieformalne początki wrocławskiej szkoły stepowania sięgają nawet 2014 r. Z główną siedzibą na pl.Orląt Lwowskich 2 we Wrocławiu nieustannie zrzesza stepujących tancerzy i promuje tę niezwykłą formę tańca i muzykowania organizując regularne kursy, pokazy, warsztaty, a nawet festiwale z zagranicznymi instruktorami. Oferuje kursy stepowania o charakterze rekreacyjnym i zawodniczym na najwyższym poziomie. Nasi zawodnicy mogą się pochwalić znacznymi sukcesami w czasie mistrzostw Polski w stepowaniu.

Motto Stepowni brzmi: #funisthekey. Wierzymy, że radość i dobra zabawa, które daje stepowanie wpływa pozytywnie nie tylko na dobre samopoczucie, ale także na poprawienie jakości pozostałych sfer życia. Inne korzyści płynące ze stepowania są niejako przy okazji. Ktoś kiedyś powiedział, że człowiek rodzi się po to, aby być szczęśliwym. Stepownia powstała po to, aby mu w tym pomóc. I przy okazji nauczyć stepować 😉

O STEPOWANIU…

Tap Dance, Tap, Stepowanie, Step, Wystukiwany Taniec – to tylko niektóre z nazw pod jakimi występuje ta niezwykła forma artystycznego wyrazu będąca połączeniem ruchu, dźwięku i aktorstwa. Tutaj tancerz staje się jednocześnie muzykiem, a każdemu ruchowi towarzyszy charakterystyczny, rytmiczny dźwięk wydobywający się spod stóp. Stepowanie kojarzone jest przede wszystkim ze starymi filmami muzycznymi w których niejednokrotnie się pojawiało. Z Fredem Astairem, Ginger Rogers czy Genem Kellym i jego Deszczową Piosenką. Mało kto wie, że tap to o wiele, wiele większe przestrzenie… Stepować można do każdej muzyki, w każdym stylu, solo, w parze, można tańczyć przygotowane choreografie ale także, to co w stepowaniu najlepsze, można improwizować i wystukiwać wszystko co człowiekowi w duszy gra.

O ZAŁOŻYCIELU

 

Dariusz Dudzik – aktor, tancerz, podróżnik. Założyciel i główny instruktor stepowania we Wrocławskiej Stepowni. Pierwsze profesjonalne doświadczenie taneczno – muzyczno – aktorskie zdobył w SWA im. Danuty Baduszkowej przy TM w Gdyni. Następnie studiował i ukończył wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, ze specjalizacją taneczno – ruchową. Podobnie jak większość polskich steperów podstaw uczył się u rodzimych nauczycieli jednak główne i zdecydowanie największe doświadczenie zdobył za granicą gdzie uczyli go m.in.: Sam Weber, Aleksander Ostanin, Michelle Dorrance, Daniel Borak, Jason Janas. Teraz wielokrotny złoty medalista na Mistrzostwach Polski w Stepowaniu. Autor ponad 30 choreografii stepowanych. Organizator Wrocławskiego Festiwalu Stepowania – Wro Tap Fest. Nieustannie rozwija się i tworzy. Nie podąża przetartymi szlakami, woli tworzyć własne. Do swoich uczniów podchodzi z sympatią i wiarą w możliwości każdego z nich. Potrafi też być wymagający. Zwłaszcza dla osób decydujących się dołączyć do grup zawodniczych. Wielu do tej pory pamięta zajęcia-maratony potrafiące trwać nawet 4 czy 5 godzin bez przerwy. Ale nikt nie narzekał. Wszyscy się dobrze bawili. #FUNISTHEKEY

Szczegóły dotyczące zajęć stepowania

Zajęcia prowadzone są autorską formą, która ciągle, z dnia na dzień ewoluuje aby zapewnić uczestnikom najlepsze i najszybsze postępy przy jednoczesnym utrzymaniu maksymalnego poziomu zabawy.  Formuła zajęć składa się zwykle z kilku części: – rozgrzewki, dogrzewających ćwiczeń rytmicznych, koordynacyjnych i technicznych, części główniej w czasie której utrwalisz poznane kroki i poznasz nowe w formie stepowanej choreografii. Ostatnią częścią zajęć jest nauka stepowanej improwizacji zakończona najczęściej krótkim rozciąganiem. Struktura zajęć jest zmieniana w zależności od grupy i potrzeb danego dnia. Materiał poznawany na zajęciach jest bardzo szeroki, mówiąc w skrócie będzie to: właściwa technika stepowania, kroki na różnych poziomach zaawansowania, krótsze i dłuższe kombinacje, choreografie stepowane do każdego rodzaju muzyki, improwizacja stepowana, podstawy muzyki, różnorodne podziały rytmiczne i nie tylko. Czas trwania zajęć to 1 godzina 10 minut. Dodatkowo na miejscu można wypożyczyć buty do stepowania i z czasem zakupić swoje. Dodatkowo w ramach zajęć uczestnicy dostają dostęp do nagrań z materiałami z zajęć aby móc trenować również poza Stepownią.

Korzyści jakie niesie stepowanie

ZDROWIE I SAMOPOCZUCIE

Stepowanie jak każda forma umiarkowanego ruchu ma korzystny wpływ na zdrowie – układ krwionośny, oddechowy, nerwowy, układ ruchu. Zwłaszcza dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

KOORDYNACJA RUCHOWA

Stepowanie to nie tylko rytmiczne ruchy nogą, to także koordynacja pracy dolną i górną częścią ciała. Czy to jeśli chodzi o taneczne ruchy rąk, czy też zgrabne wywijanie broadwayowską laseczką, kapeluszem, mopem… możliwości jest dużo, a zadanie łatwe nie będzie.

PAMIĘĆ

Zapamiętanie nazewnictwa, konkretnego rytmu, konkretnego ruchu w konkretną stronę, nie tylko w krótkiej kombinacji ale także kilkuminutowej choreografii nie jest takim prostym zadaniem. Dlatego stepowanie świetnie stymuluje i ćwiczy pamięć.

KREATYWNOŚĆ

Stepowana improwizacja to prawdziwy test nie tylko dla sprawności technicznej i muzycznej, ale przede wszystkim dla pokładów kreatywności tancerza, który ma za zadanie a vista, z niczego, stworzyć swój rytm i choreografię.

g

SPRAWNOŚĆ I KONDYCJA

Im wyższy poziom stepowania tym trudniejsze i bardziej wymagające kondycyjnie bywają zajęcia. Przypominają treningi cardio. Jest możliwość zrzucić zbędne gramy i rzeźbić smukłe nogi.

PEWNOŚĆ SIEBIE

Czy łatwo jest wyjść przed grupę i zaprezentować swoją własną improwizowaną solówkę? Oczywiście, że nie! Dlatego stepowana improwizacja i pokazy stepowania przed publicznością świetnie wpływają na rozwój pewności siebie, która z pewnością przyda się każdemu uczestnikowi i to nie tylko na deskach.

MUZYKALNOŚĆ

Stepować to znaczy być jednocześnie tancerzem i muzykiem, dlatego już od pierwszych zajęć rozwija się poczucie rytmu, wrażliwość muzyczna, świadomość struktury muzyki, pulsu, metrum… słowem muzykalność.

w

LUDZIE

Stepownia to nie tylko szkoła stepowania, to przede wszystkim ludzie, więzi, znajomości i przyjaźnie, które tworzą się i trwają nawet przez wiele, wiele lat. Historie i emocje, które zmieniają człowieka i zostają w nim na zawsze.

AKTUALNY HARMONOGRAM 2023/24


 

HARMONOGRAM WAKACYJNY 2024


 

NAJBLIŻSZE KURSY STEPOWANIA

INTENSYWNY WAKACYJNY KURS STEPOWANIA DLA ZUPEŁNIE POCZĄTKUJĄCYCH: LIPIEC – SIERPIEŃ (2 razy w tygodniu)
NOWE REGULARNE GRUPY DLA ZUPEŁNIE POCZĄTKUJĄCYCH:
WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK 2024 – ZAPISY TRWAJĄ!

CENY KURSÓW

Opłaty za kursy stepowania we Wrocławskiej Stepowni działają na zasadzie miesięcznych karnetów. Opłaty dokonuje się w pierwszym tygodniu miesiąca przelewem na konto bądź gotówką w Stepowni. Karnet upoważnia do uczestnictwa w zajęciach stepowania w danym miesiącu za który została wniesiona opłata. Karnety różnią się cenowo w zależności preferowanej ilości zajęć w ciągu tygodnia.

ZAPISY

Zapisać się na zajęcia można w każdej chwili – wybierając karnet powyżej, wypełniając formularz rejestracyjny (kliknij przycisk „zapisz się„) lub kontaktując się przez email lub telefonicznie (zakładka kontakt). Później wystarczy już tylko przyjść na zajęcia dla zupełnie początkujących wg. aktualnego grafiku. Regularne nabory, mają miejsce we wrześniu i w lutym. Wtedy to zazwyczaj odbywają się przeniesienia do wyższych grup i rozpoczynamy naukę nowego materiału

Często zadawane pytania - czy istnieje możliwość zajęć indywidualnych...

– Czy czy istnieje możliwość zorganizowania zajęć indywidualnych, jaki wygląda sprawa kosztów oraz terminów

Jest taka możliwość. W przypadku zajęć indywidualnych termin zajęć ustalany jest indywidualnie z zainteresowanym w ramach dostępności Stepowni. Czas zajęć to 70 minut. Jeśli chodzi o koszt:

  • dla osób nieposiadających aktywnego karnetu jest to 150zł 
  • dla osób z aktywnym jednym z karnetów – 100zł
Często zadawane pytania - zapisy...

– Czy na zajęcia dla ZUPEŁNIE POCZĄTKUJĄCYCH trzeba się zapisywać na początku semestru, czy są otwarte i można się dopisać w dowolnym momencie?

Najlepiej zapisać się na zajęcia z początkiem sezonu, kiedy ogłaszane są nabory tj. we wrześniu lub w lutym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby dołączyć w dowolnym momencie. Zajęcia są pod tym względem otwarte i prowadzone w taki sposób aby to było możliwe. Należy jedynie potwierdzić wcześniej swoją obecność, ewentualnie umówić się na indywidualne zajęcia wstępne.

Często zadawane pytania - dla kogo są zajęcia?

Czy zajęcia są dla młodzieży?  – Jestem po 50tce czy mogę zapisać się na zajęcia? – Czy mogę zapisać swoje dziecko na zajęcia?

Stepować można w każdym wieku! Dlatego bez obaw, zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów, dla każdego znajdzie się miejsce.

Często zadawane pytania - czy na początku muszę mieć buty do stepowania?

– Czy na początku muszę posiadać specjalne buty do stepowania? Jeśli nie, to w jakie obuwie ze sobą przynieść?

Na początku nie trzeba posiadać własnych stepówek (spokojnie można ćwiczyć w wygodnym obuwiu typu tenisówki). Dla chętnych natomiast na miejscu jest możliwość wypożyczenia butów do stepowania , w cenie 5zł/zajęcia. Dzięki czemu można dokładnie słyszeć swoje stopy już od pierwszych zajęć:)

Często zadawane pytania - jaki jest koszt zajęć?

– Jaki jest koszt zajęć? Czy można płacić każdorazowo za zajęcia, czy opłaty są miesięczne ?

Można płacić każdorazowo za zajęcia, lub wykupując karnet miesięczny. Od 01.07.2024 roku opłaty wyglądają w następujący sposób:

Wejście na pojedyncze zajęcia – 70zł

Karnet Podstawowy – 200zł

Karnet Rozszerzony – 300zł

(szczegóły dotyczące poszczególnych karnetów dostępne są powyżej w dziale „CENA KURSÓW”)

NASI MISTRZOWIE


 

Mistrzowie Polski w Stepowaniu 2022 (1x Złoto, 3x Srebro, 2x Brąz)

 

 

Mistrzowie Polski w Stepowaniu 2021 (1x Srebro)

 

 

Mistrzowie Polski w Stepowaniu 2020 (2x Złoto, 1xSrebro)

 

 

Mistrzowie Polski w Stepowaniu 2019 (3 x Złoto, 1x Srebro 1 x Brąz)

 

Mistrzowie Polski w Stepowaniu 2018 (4 x Złoto, 2 x Brąz)

Złoty Medal Solo Mężczyźni (Dariusz Dudzik), Złoty Medal Duety (Dariusz Dudzik, Rafał Pasek), Złoty Medal Trio (Danusia Pander, Ola Leśko, Dariusz Dudzik), Złoty Medal Grupy (Daria Borgoń, Monika Machalska, Basia Polańska, Dariusz Dudzik, Rafał Pasek), Brązowy Medal Trio (Natalia Jarczyńska, Natalia Rzeźniak – Pospieszalska), Brązowy Medal Grupy 30+ ( Gosia, Burza, Komar, Ruda, Esmeralda, Boro, Czarcelina )

Mistrzowie Polski w Stepowaniu 2017 (2 x Srebro)

Srebrny Medal Solo Mężczyźni : Dariusz Dudzik , Srebrny Medal Grupy : Daria Borgoń, Monika Machalska, Barbara Polańska, Adrianna Rzemykowska, Rafał Pasek, Dariusz Dudzik

Masz pytanie? Śmiało – dzwoń lub napisz! Odpowiemy na wszystkie pytania.

Zadzwoń

Mobile: +48 501130016

Napisz email

Pogadaj na FB

facebook.com/wroclawskastepownia