WARSAW TIP TAP RUN 2017

Warszawska szkoła stepowania Tip Tap przyzwyczaiła nas już do tego, że to w Warszawie odbywają się największe i najciekawsze warsztaty stepowania w Polsce. Przy okazji licznych imprez organizowanych przez Anulę Kołakowską mieliśmy  dotąd szansę stepować z gwiazdami tego pokroju co m.in. :

Ludovico Hombravella – Ivan Bouchain – Lucas Toledo – Roxane Butterfly – Alexander Ostanin – Chris Ernest 

Teraz do tego grona dołączył RUBEN SANCHEZ który był gościem specjalnym WARSAW TIP TAP RUN  2017. Póki co najciekawszego stepowanego wydarzenia tego roku Polsce. Dodatkowo oprócz zajęć z naszym mistrzem można było szlifować swoje umiejętności pod okiem trójki innych instruktorów z Polski. Anuli (Warszawa), Beaty (Kraków) i Darka (Wrocław). Były to zdaje się pierwsze warsztaty w takiej konfiguracji, która pozwalała zakosztować odrobinę stepowania z każdej ze szkół.

SZCZEGÓŁY

Jak każde większe wydarzenie stepowane tak i to trwało dłużej niż jeden dzień. Były to cztery dni wypełnione  stepowaniem aż z CZTEREMA INSTRUKTORAMI STEPOWANIA! Każdego dnia odbywały się zajęcia na trzech poziomach zaawansowania. Najwytrwalsi adepci stepowania mogli ćwiczyć prawie 4godziny dziennie, a licząc poranne zajęcia z Broadway Jazzu – aż 5! Ciężko nie wspomnieć także o dodatkowych atrakcjach jakich można było zakosztować wieczorami:

CUTTING CONTEST – z naprawdę niesamowitymi nagrodami jak stypendia szkoleniowe, czy dowolnie spersonalizowane buty Rubena Sancheza

TAP JAM SESSION – stepowany jam session z muzykami na żywo, w czasie którego była szansa zobaczyć wszystkich instruktorów podczas solowych improwizacyjnych pokazów, jak i samemu puścić wodzę fantazji wystukując z muzykami co w duszy gra

WIECZOREK TOWARZYSKI – stepowanie to w końcu nie tylko parkiet, to także niezwykła społeczność. Dlatego znalazł się również wieczór wczasie którego steperzy mogli się lepiej poznać tak z instruktorami jak i miedzy sobą, ponieważ WARSAW TIP TAP RUN 2017 ściągnęło steperów niemal z całej Polski.

Poza ostatnimi Letnimi Akademiami takie wydarzenia stepowanego jeszcze nie było!

INSTRUKTORZY STEPOWANIA

Ruben Sanchez

Tancerz stepujący jedyny w swoim rodzaju, nie tylko ze względu na styl który prezentuje ale także na to, że zaprojektował i produkuje oryginalne buty do stepowania markowane swoim nazwiskiem. Jest instruktorem, tancerzem i choreografem dobrze znanym i zapraszanym na największe festiwale i warsztaty stepowania od Hiszpanii po Ukrainę. Pochodzi z miejscowości położonej niedaleko Barcelony, taneczną edukację zaczął już w wieku 6 lat! Stepowania uczył się u sław takich jak: Barbara Duffy, Jason Samuels Smith, Dereck Grant, Ted Levi, Leela Petronio, Guillem Alonso, czy Max Pollack.

Anula Kołakowska

Założycielka szkoły stepowania TIP TAP i organizatorka największych w Polsce wydarzeń stepowanych. Stepuje od najmłodszych lat. Jest wielokrotną mistrzynią Polski w stepowaniu. Aktywnie działa na rzecz promocji stepowania w naszym kraju. Regularnie jeździ na warsztaty i festiwale stepowania. W 2015 dostała stypendium od Heather Cornell i uczestniczyła w dwutygodniowym kursie Manhattan Rythm Tap IntenssiveDużą wagę przykłada do improwizacji, ekspresji siebie w tańcu, koordynacji ciała i techniki stepowania.

Beata Kędzia-Sowa

Założycielka pierwszej i jedynej szkoły stepowania w Krakowie – MyTap. Tancerka, instruktorka. Tańczy od zawsze, stepuje od 2004 roku. Stepowanie poznawała na wielu warsztatach i międzynarodowych festiwalach. Jej stepowanie charakteryzuje się przede wszystkim lekkością i tanecznością.  Regularnie szkoli się u znanych i cenionych instruktorów takich jak: Jason Samuels Smith, Jason Janas, Sam Weber, Nicholas Young, Andrew Nemr, Chloe Arnold, Michelle Dorrance, Sarah Reich, Dormeshia Sumbry-Edwards, Avalon Rathgeb, Lynn Schwab.

Dariusz Dudzik

Aktor, tancerz oraz podróżnik, tym razem występujący w roli stepera. Półfinalista programu Mam Talent, założyciel Wrocławskiej Stepowni, oraz autor serwisu internetowego TAPATAPA.PL. Tajniki amerykańskiego stepowania zgłębia od wielu lat, zarówno w Polsce jak i za granicą, ucząc się u mistrzów takich jak m.in.: Daniel Borak, Alexander Ostanin, Sara Reich, Siergiej Ostapienko, Sam Weber, Terry Brock, czy Roxane Butterfly. Promując stepowanie we Wrocławiu regularnie organizuje warsztaty, pokazy stepowania, „zdrowo_stuknięte” wieczory oraz uczestniczy w największych wydarzeniach kulturalnych tego miasta. 

 

IMPROWIZACJE INSTRUKTORÓW

(Autor materiałów foto-wideo: Piotr Zacheja)

WARSZTATY

Najlepiej jeżeli w tym wypadku o samych warsztatach wypowiedzą się ich uczestnicy. Oto ich opinie:

 

Beata: cool swing combinations, Darek: unusual footwork & musicality, Ruben: relaxed feet style & improvisation

Olga

Beata step

VENI VIDI…. TAP!

Zdecydowanie warto było podjąć wyzwanie i uczestniczyć w tegorocznych Warsztatach Stepu Tip
Tap Run 2017. Świetna organizacja i urozmaicona oferta Warsztatów dawały szansę na zaspokojenie
indywidualnych preferencji uczestników. Wybrałam więc uczestnictwo w kilku zajęciach o różnym
stopniu zaawansowania. Nie zawiodłam się na Dariuszu Dudziku. Darek – założyciel i instruktor
wrocławskiej STEPOWNI, poprowadził wszystkie zajęcia z uśmiecham i pasją, wykorzystując
ekonomicznie każdą minutę. Zajęcia prowadzone były bardzo dynamicznie, ale w tempie, które
umożliwiało KAŻDEMU aktywne uczestniczenie w zajęciach. Od pierwszej chwili czuło się, że
program zajęć został przemyślany merytorycznie i przygotowany tak, by nie tracić cennego czasu.
Darek ma niezwykłą podzielność uwagi, która pozwala mu na wychwytywanie niemal wszystkich
błędów u stepujących uczniów. Dzięki temu – ucząc się krótkich choreografii – mogliśmy stepować w
grupie, a o to przecież w stepowaniu na warsztatach chodzi. Zarówno rozgrzewka jak i układy
choreograficzne były bardzo urozmaicone i zawierały bazę kroków, które wyjściowo mogą stanowić
świetną inspirację dla twórczości własnej uczestników. Bardzo trafne uwagi techniczne ze strony
Darka uprościły wielu osobom na sali początkowe problemy ze zwiększeniem tempa. Moją uwagę
zwróciła też bardzo umiejętnie wprowadzona przez instruktora zasada stopniowania trudności, dzięki
której pozornie trudne układy okazywały się finalnie możliwe do wykonania dla każdego. Należy
dodać, że stanowiliśmy bardzo zróżnicowaną grupę – zarówno pod względem wiekowym jak i pod
względem sprawności. Takie efekty w tak krótkim czasie może osiągnąć tylko znakomity dydaktyk.
I taki właśnie jest Darek Dudzik – świetny steper i wyśmienity dydaktyk, który wymaga od innych, ale
stosuje niezawodne wzmocnienie pozytywne: uśmiech i cierpliwość. Dziękuję Darku!

Beata Mikołajko

To by było na tyle. Pozostaje jedynie wyczekiwać kolejnego wydarzenia firmowanego nazwą TIP TAP. Sami nie możemy się już doczekać, a w szczególności….

 WARSAW TIP TAP RUN 2018!