WARSZTATY STEPOWANIA Z ADELE JOEL

utworzone przez | sty 21, 2016 | INFORMACJE, STEPOWANIE, TAP-DANCE, WARSZTATY STEPOWANIA, WROCŁAWSKA STEPOWNIA, WYDARZENIA STEPOWANE

CO? KIEDY? GDZIE?

Pierwsze zorganizowane w tym roku warsztaty stepowania z zagranicznym instruktorem, właśnie dobiegły końca. Byliśmy tam i my! Choć krótko – bo tylko pierwszego dnia warsztatów, przez co ominęło nas dość dużo – pokazy, jam session, i oczywiście cały blok zajęć drugiego dnia. Mimo to przygotowaliśmy dla was garść informacji…

ORGANIZATOR i GOŚĆ

Warsztaty odbyły się w w krakowskiej szkole stepowania My Tap, prowadzonej przez Beatę Kędzię-Sowę, gościem natomiast prosto z Londynu była :

 Adele Joel

Jak stepuje Adele możecie zobaczyć w filmiku po lewej stronie, przedstawiającym stepowaną improwizację do muzyki w stylu cygańskiego jazzu.  Na serwisie YouTube znajdziecie jeszcze kilka fimików z jej udziałem, głównie podczas improwizacji z okazji LONDON TAP JAM .

W Krakowie poprowadziła warsztaty na trzech poziomach zaawansowania – dla początkujących steperów, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych.

CO STUKALIŚMY ?

W czasie każdych z zajęć podejmowany był inny temat przewodni, początkującym przyszło zmierzyć się długą kombinacją w której pojawił się nie jeden shuffle, heel, step, leap… i jeszcze więcej. Na bardziej zaawansowanych grupach większy nacisk położony był na improwizację, ale znalazła się także chwila aby poznać kilka kombinacji m.in. niewielki fragment autorstwa Chuck’a Green’a , do standardu jazzowego Take the „A” Train, kombinacja na paddle & roll , flapy , riffy , a dla tych najbardziej zaawansowanych były jak można się spodziewać pull-backi .

Ogólnie rzecz biorąc każdy podczas tych warsztatów miał szansę znaleźć coś dla siebie, i przyswoić to w dość spokojnym tempie przy klarownym wyjaśnieniu ze strony Adele.

Tak mniej więcej wyglądał pierwszy dzień, natomiast tak jak wcześniej wspomniałem jeśli chodzi o wieczorną imprezę i drugi dzień warsztatów – to niestety nas ominęło. Trzeba było wracać szybko do Wrocławia na próby przygotowujące do Wrocławskiej Tamborrady, w której WROCŁAWSKA STEPOWNIA i TAPATAPA.PL miały istotny udział.  Ale o tym już wkrótce !

Już wkrótce także warsztaty stepowania z Roxane Butterfly w Warszawie, gdzie z pewnością też się pojawimy i też wam o tym opowiemy!

autor tekstu: Dariusz Dudzik